Dr. Constantin Tamás szakmai önéletrajza

• Egyetemi tanulmányaimat a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán végeztem.

Az általános orvosdoktori diploma megszerzése óta a Semmelweis Egyetem II. sz. Gyermekgyógyászati Klinikáján dolgozom.

2005 óta a Semmelweis Egyetem II. sz. Gyermekgyógyászati Klinikájának a Gyermekreumatológia Részlegén az osztályvezetői feladatokat látom el.

A csecsemő- és gyermekgyógyászati, valamint a reumatológia szakképzés mellett a Paediatric Rheumatology European Society (PRES) curriculuma alapján az alábbi külföldi gyermekreumatológiai gyakorlatokon vettem részt:

2010

A Paediatric Rheumatology International Trial Organisation (PRINTO) által elismert „Independent Joint Assessor” vizsga
    („független ízületi vizsgáló”) vizsga: 2010. április 02.

Gyermekreumatológiai klinikai gyakorlat
    Hamburger Zentrum für Kinder- und Jugendrheumatologie, Am Klinikum Eilbek, Hamburg

Autoinflammatorikus szindrómák, továbbképző kurzus, Ljubljana
    (Autoinflammatory Syndroms, International Educational Meeting, Ljubljana)

2007 – 2009

Az Európai Reuma Ellenes Liga (EULAR) online reumatológia kurzusa
    (EULAR Online Course on Rheumatic Diseases) vizsga: 2009. május 14.

2009

A PReS és a PRINTO első európai gyermekreumatológia kurzusa, Antalya, Törökország
    (1st European Paediatric Rheumatology Fellow Course)

Az EULAR 10. európai posztgraduális reumatológia kurzusa, Krefeld, Németország
    (10th EULAR Postgraduate Course in Rheumatology)

Gyermekreumatológiai klinikai gyakorlat
    Paediatric Rheumatology Unit, Paediatrics Department, Hospital Sant Joan de Déu, Universitat de Barcelona

Gyógyszerkipróbálások, klinikai vizsgálatok:

Elsősorban a biológiai terápia területén veszek részt gyermekreumatológiai klinikai gyógyszerkipróbálásokban.

A jelenleg betegeket fogadó vizsgálatokról az alábbi honlapon tájékozódhat.

Tudományos tevékenység:

Semmelweis Egyetem, Molekuláris Orvotudományi Doktori Iskola, Elméleti és klinikai immunológia programjában szereztem PhD fokozatot.

Szcientometriai adatok (2010. 06. 01.):

Tudományos publikációim száma: 45
    Tudományos publikációim impakt faktora: 35,491
    Tudományos publikációim független idézettsége: 183 (152)

Tudományos szervezeti tisztségek:

2009 - Az Európai Gyermekreumatológia Társaság (Paediatric Rheumatology European Society, PRES) Oktatási Bizottságának (Educational Committee) vagyok a szavazati joggal rendelkező tagja.

Egyéb szervezeti tisztségek:

2010 - A Rosszcsont Alapítvány a reumatikus betegségben szenvedő gyermekekért nevű közhasznú alapítvány szaktanácsadója vagyok honlap: www.rosszcsontalapitvany.hu

Elnyert tudományos és egyéb díjak:

2005. A Gyermekreumatológia Haladásáért Díj